Czego nie można wysłać kurierem w paczce międzynarodowej?

 

Czego nie można wysłać kurierem w paczce międzynarodowejWysyłając przesyłkę międzynarodową, należy szczególną uwagą zwrócić na to, czego nie możemy zapakować. Poza wewnętrznymi przepisami przewoźników oraz różnego rodzaju restrykcjami obowiązuje nas również prawo danego kraju, do którego wysyłamy przesyłkę niezależnie od tego, czy jest paczka prywatna czy też biznesowa. W zależności od regionu możemy się spodziewać zaostrzonych przepisów fitosanitarnych, ograniczeń wynikający na przykład z sytuacji politycznej czy też specyficznych zapisów celnych.

 

Towary bezwzględnie zabronione do przewozu międzynarodowego

Najczęściej pakując paczkę, zastanawiamy się, jak zapakować karton, by zawartość dotarła w całości do odbiorcy, a tymczasem ważniejsze jest sprawdzenie, czy kurierem TNT, UPS i DPD w ogóle możemy daną rzecz wysłać. Szczególnie że przepisy dość precyzyjnie określają produkty, które są zabronione  w transporcie międzynarodowym. Poza konkretnymi regulacjami prawnymi spora część rzeczy jest wykluczona z powodu tego, że potencjalnie mogą zagrozić bezpieczeństwu osób lub innych przesyłek. To bardzo istotny element, szczególnie że wysyłając paczkę kurierem TNT, UPS i DPD w pewien sposób oświadczamy, jaka jest jej zawartość i podajemy ją odprawie celnej. Jeśli w przesyłce międzynarodowej TNT, UPS i DPD znajdą się towary zabronione, możemy spodziewać się konsekwencji takich jak na przykład komisyjnie zniszczenie paczki.

 

Czego nie wolno przewozić za granicę kurierem TNT, UPS i DPD?

Kurierem nie wolno przewozić towarów niebezpiecznychPrzede wszystkim nie wolno przewozić towarów niebezpiecznych takich jak broń i amunicja oraz inne materiały pirotechniczne i łatwopalne. Poza tym kurier TNT, UPS oraz DPD nie przewozi substancji nielegalnych – środków psychoaktywnych, alkoholu i banderoli oraz narkotyków. Dodatkowo kurierzy międzynarodowi nie przyjmują pieniędzy ani ich ekwiwalentów w postaci kart kredytowych i płatniczych oraz dzieł sztuki w każdym wariancie – na przykład obrazów czy rzeźb oraz futer. Ze względu na przepisy fitosanitarne nie wolno przesyłać żywności, szczątków ludzkich, skór oraz żywych zwierząt lub owadów. Ograniczenia firmy kurierskie TNT, UPS i DPD również mają w zakresie przewozu części samochodowych. Lista towarów jest jeszcze dłuższa, a dodatkowe indywidualne przepisy różnych państw każą nam brać odpowiedzialność za zawartość przesyłki.

Przed wysyłką każdej paczki warto sprawdzić listę towarów zabronionych w transporcie kurierskim oraz przepisy danego kraju. Jeśli mamy wątpliwości, warto się skontaktować z przewoźnikiem.

 

Wysyłaj paczki zagraniczne bezpiecznie i tanio - Zamów kuriera za granicę 

 

Możesz być zainteresowany także: 
Czas dostawy paczki zagranicznej UPS
Zagraniczne przesyłki kurierskie z UPS
Międzynarodowe przesyłki kurierskie z DPD