Międzynarodowe przesyłki kurierskie z DPD

 

Międzynarodowe przesyłki kurierem DPDWidocznym trendem w zakresie funkcjonowania kuriera DPD jest obsługiwanie przez niego coraz większej ilości międzynarodowych przesyłek. Zarówno kierunki emigracyjne Polaków, jak i coraz większa sieć połączeń biznesowych powoduje, że chętnie wysyłamy dokumenty, paczki czy nawet palety DPD do różnych zakątków świata. Dzięki profesjonalnej sieci logistycznej oraz różnym możliwościom z doświadczonym przewoźnikiem szybko i bezpiecznie wyślemy zarówno prywatne przesyłki, jak i biznesowe paczki.

Jak wysłać międzynarodową przesyłkę DPD?

Większość przesyłek międzynarodowych DPD to paczki biznesowe. Przewoźnik gwarantuje nie tylko rzetelne wykonanie usługi, ale przede wszystkim dostarczenie zlecenia w jak najkrótszym czasie. Wiele oczywiście się będzie zależało od wyboru środka transportu oraz opcji dodatkowych, jak również tego, gdzie z kurierem DPD wysyłamy przesyłkę. A może to być zarówno koperta z dokumentami, jak i paczka o wadze do 30 kg. Transport zagraniczny realizowany jest z największą starannością, ale warto pamiętać, że sama paczka musi być odpowiednio przygotowana do drogi, by nie uszkodzić innych przesyłek, nie stanowić zagrożenia dla kuriera oraz oczywiście, by zawartość kartonu bezpiecznie dotarła do odbiorcy. Przed zapakowaniem warto zapoznać się z listą towarów wyłączonych z transportu oraz instrukcją odpowiedniego zapakowania. Przyda się również wiedza na temat przepisów obowiązujących w konkretnym kraju, do którego wysyłamy przesyłkę kurierem DPD.

Jak zapakować międzynarodową paczkę dla kuriera DPD?

Sama procedura wysłania przesyłki międzynarodowej kurierem DPD jest intuicyjnie prosta. Wystarczy odpowiednio zapakować paczkę oraz wpisać jej parametry we wskazane miejsca w formularzu elektronicznym. Według zaleceń kuriera DPD do transportu przyjmowane są tylko przesyłki zapakowane w karton o maksymalnej długości boku 175cm. Trzeba przy tym pamiętać, że łączna długość boków nie może przekraczać 3 metrów. Kurier DPD usługę przesyłek międzynarodowych realizuje w systemie od drzwi do drzwi, a czas dostawy jest uzależniony od kraju, do którego wysyłamy. Drogę przesyłki można oczywiście śledzić na specjalnym panelu. Kurier DPD poinformuje nas również o tym, że paczka została bezpiecznie dostarczona do odbiorcy. W zależności od wybranych opcji dodatkowych oraz parametrów przesyłki zostanie ona wyceniona. Warto pamiętać, że w podanej kwocie zawiera się również niezwykle przydatne ubezpieczenie do 1000 zł. Z przesyłkę niestandardową, czyli taką, która wykracza poza oczekiwany kształt, wagę lub wymiary będziemy musieli dodatkowo dość dużo dopłacić, więc warto już na samym początku dokładnie wysyłkę przeanalizować.

Kurier DPD jest najczęściej wybieranym przewoźnikiem do realizacji zleceń międzynarodowych. Zarówno rzetelność, gwarancja bezpieczeństwa, jak i konkurencyjne ceny i krótki czas dostawy sprawiają, że coraz więcej Polaków ufa tej marce. Niezależnie od tego, czy wysyłasz przesyłki prywatne czy też biznesowe zawsze warto współpracować z najlepszymi. 

 

Zamów taniego kuriera międzynarodowego

 

Sprawdź podobne tematy: Zagraniczne przesyłki kurierskie z UPSTanie paczki międzynarodowe