Towary zabronione – przesyłki zagraniczne

Towary zabronione w przesyłkach zagranicznychWysyłka towarów za granicę to coraz częściej wykorzystywany sposób na rozwój biznesu – szczególnie tego online. Z prognoz specjalistów to również będzie najszybciej rozwijający się trend najbliższych lat. Z drugiej strony emigracja ekonomiczna oraz fakt, że wielu Polaków mieszka za granicą sprawia, że często wysyłamy również prywatne paczki międzynarodowe. Kluczem do tego, by dotarły nieuszkodzone, jest oczywiście odpowiednie zapakowanie przesyłki, ale warto również pamiętać, czego do paczki zagranicznej włożyć nie wolno.

Nadaj paczkę zagraniczną

Lista towarów zakazanych transporcie międzynarodowych jest ustalana przez każdego kuriera na mocy przepisów. Warto również zapoznać się z wewnętrznymi restrykcjami danego kraju, ponieważ ze względu na przykład na kwestie fitosanitarne czy też polityczne transport niektórych rzeczy Może być zakazany lub mocno ograniczony. Przede wszystkim kurierem za granicę nie wyślemy rzeczy, które zagrażają bezpieczeństwu ludziom i innym przesyłkom. Już samo nadanie paczki jest bowiem w pewnym sensie oświadczeniem, że zawartość nie stanowi żadnego zagrożenia. Jeśli jednak zdecydujemy się na nadanie towarów zakazanych, powinniśmy się liczyć z poważnymi konsekwencjami.

Przede wszystkim kurierem międzynarodowym nie przewieziemy rzeczy, które są nielegalne. Długą listę otwiera amunicja, broń i jej części, kamizelki kuloodporne oraz inne środki pirotechniczne i łatwopalne. Poza tym nie wolno pakować narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, alkoholu i banderoli. Na mocy przepisów w paczkach zagranicznych nie przewieziemy również rzeczy wartościowych, pieniędzy i ich ekwiwalentów, biżuterii, kamieni i metali szlachetnych, dzieł sztuki w każdej postaci – na przykład obrazów czy rzeźb oraz futer. Ze względu na przepisy fitosanitarne z transportu kurierskiego wyłączone są żywność, szczątki ludzkie, skóry oraz żywe zwierzęta lub owady. Warto również zapoznać się ze szczegółowymi przepisami różnych przewoźników w zakresie przewozu części samochodowych takich jak silnik, skrzynia biegów czy też akumulator oraz napinaczy pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych.

 

Zobacz też:

Jak bezpiecznie zapakować paczkę zagraniczną?

Ile trwa doręczenie przesyłek międzynarodowych?

Jak znaleźć taniego kuriera zagranicznego?