Jak bezpiecznie zapakować paczkę zagraniczną?

Bezpieczne pakowanie paczki zagranicznejGdy wysyłamy przesyłkę zagraniczną, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to, by nie znalazły się w niej produkty zabronione w transporcie oraz dołożyć starań, by dobrze zapakować opakowanie. To nadawca jest odpowiedzialny za przygotowanie i koperty, i małej paczki, i palety zagranicznej do drogi według wytycznych konkretnego kuriera. A im bardziej skomplikowaną rzecz wysyłamy, tym uważniej powinniśmy zapoznać się z instrukcjami. Źle zapakowanej przesyłki międzynarodowej po prostu kurier po prostu nie przyjmie, bo nie jest w stanie zagwarantować jej bezpieczeństwa.

Wyślij paczkę międzynarodową

Prawidłowe zapakowanie przesyłki w pewien sposób gwarantuje to, że dotrze ona do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Przede wszystkim musimy znaleźć odpowiednie opakowanie dostosowane do wymiarów oraz wagi zawartości. Powinien to być nowy karton lub też używany ale nieuszkodzony, z którego usuwamy wszystkie naklejki oraz dawne listy przewozowe. W ten sposób najczęściej pakujemy standardową paczkę międzynarodową. Niektórzy tani kurierzy zagraniczni oferują własne dedykowane opakowania, które są wytrzymałe i dostosowane do konkretnych wymagań.

Układając przedmioty w kartonie musimy je dokładnie zabezpieczyć. Im bardziej krucha czy też specyficzna wartość, tym większą uwagę powinniśmy poświęcić na to, by dokładnie rozmieścić rzeczy w przesyłce zagranicznej oraz wypełnić wolną przestrzeń w taki sposób, aby rzeczy się nie przemieszczały w kartonie. Do tego użyć można tekturowe przegródki, papier lub też dedykowane wypełniacze. Kluczem jest to, by rzeczy się nie stykały, a podczas transportu nie uderzały o siebie. To gwarantuje bezpieczeństwo twojej i innym przesyłkom. Karton należy okleić szeroką taśmą w miejscach łączeń i przykleić etykietę adresową z danymi nadawcy i odbiorcy, którą generujemy podczas zamawiania.

Warto pamiętać, że gdy wysyłamy paczkę zagraniczną z delikatną lub specyficzną zawartością możemy ją oznaczyć specjalnymi naklejkami takimi jak „nie rzucać”, „ostrożnie” czy „góra/dół”, które są informacją dla taniego kuriera międzynarodowego, jak należy się z paczką obchodzić.

 

Zobacz też:

Ile trwa doręczenie przesyłek międzynarodowych?

Jak znaleźć taniego kuriera zagranicznego?

Usługi dodatkowe – przesyłki zagraniczne