Jak zamówić kuriera?

Wyceń paczkę i wybierz kuriera
Dokładnie zaadresuj
Opłać online
Wydrukuj list przewozowy
Czekaj na przyjazd wybranego kuriera

Jak bezpiecznie zapakować paczkę zagraniczną?

Bezpieczne pakowanie paczki zagranicznejGdy wysyłamy przesyłkę zagraniczną, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to, by nie znalazły się w niej produkty zabronione w transporcie oraz dołożyć starań, by dobrze zapakować opakowanie. To nadawca jest odpowiedzialny za przygotowanie i koperty, i małej paczki, i palety zagranicznej do drogi według wytycznych konkretnego kuriera. A im bardziej skomplikowaną rzecz wysyłamy, tym uważniej powinniśmy zapoznać się z instrukcjami. Źle zapakowanej przesyłki międzynarodowej po prostu kurier po prostu nie przyjmie, bo nie jest w stanie zagwarantować jej bezpieczeństwa.

Wyślij paczkę międzynarodową

Prawidłowe zapakowanie przesyłki w pewien sposób gwarantuje to, że dotrze ona do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Przede wszystkim musimy znaleźć odpowiednie opakowanie dostosowane do wymiarów oraz wagi zawartości. Powinien to być nowy karton lub też używany ale nieuszkodzony, z którego usuwamy wszystkie naklejki oraz dawne listy przewozowe. W ten sposób najczęściej pakujemy standardową paczkę międzynarodową. Niektórzy tani kurierzy zagraniczni oferują własne dedykowane opakowania, które są wytrzymałe i dostosowane do konkretnych wymagań.

Układając przedmioty w kartonie musimy je dokładnie zabezpieczyć. Im bardziej krucha czy też specyficzna wartość, tym większą uwagę powinniśmy poświęcić na to, by dokładnie rozmieścić rzeczy w przesyłce zagranicznej oraz wypełnić wolną przestrzeń w taki sposób, aby rzeczy się nie przemieszczały w kartonie. Do tego użyć można tekturowe przegródki, papier lub też dedykowane wypełniacze. Kluczem jest to, by rzeczy się nie stykały, a podczas transportu nie uderzały o siebie. To gwarantuje bezpieczeństwo twojej i innym przesyłkom. Karton należy okleić szeroką taśmą w miejscach łączeń i przykleić etykietę adresową z danymi nadawcy i odbiorcy, którą generujemy podczas zamawiania.

Warto pamiętać, że gdy wysyłamy paczkę zagraniczną z delikatną lub specyficzną zawartością możemy ją oznaczyć specjalnymi naklejkami takimi jak „nie rzucać”, „ostrożnie” czy „góra/dół”, które są informacją dla taniego kuriera międzynarodowego, jak należy się z paczką obchodzić.

 

Zobacz też:

Ile trwa doręczenie przesyłek międzynarodowych?

Jak znaleźć taniego kuriera zagranicznego?

Usługi dodatkowe – przesyłki zagraniczne