Ile trwa doręczenie przesyłek międzynarodowych?

Czas doręczenia przesyłek międzynarodowychKlientom zagranicznego kuriera przede wszystkim zależy na tym, by usługi były realizowane w jak najkrótszym czasie oraz by zapłacić za nie jak najmniej. Dlatego właśnie przewoźnicy dokładają wszelkich starań, by paczki międzynarodowej bezpiecznie docierały do odbiorców, wykorzystując do tego rozbudowane sieci logistyczne oraz różne środki transportu. Dla klientów, którym szczególnie zależy na czasie, wybrane firmy kurierskie za granicę oferują opcje ekspresowe. Oczywiście te są dodatkowo płatne.

Wyślij przesyłkę międzynarodową

Standardowo przesyłki kurierskie zagraniczne dostarcza w jak najszybszym czasie. Jest on oczywiście uzależniony od tego, gdzie wysyłamy paczkę międzynarodową. Zazwyczaj ten czas określany jest w przedziale 24 do 48 godzin do najpopularniejszych i najbliżej położonych krajów europejskich. Na dostawę w inne rejony Starego Kontynentu możemy nawet czekać od 72 do 96 godzin. Ten czas oczywiście ulega wydłużeniu, gdy wysyłamy przesyłkę zagraniczną, która musi przejść kontrolę celną lub też jej transport na przykład drogą morską wyliczony jest na dłuższy czas.

Tani kurier zagraniczny dokłada wszelkich starań, by paczka dotarła do odbiorcy w zaplanowanym czasie. To szczególnie istotne dla sklepów internetowych oraz serwisów aukcyjnych, dla których terminowe dostawy i konkurencyjne ceny to podstawa działalności. Przewidywany termin doręczenia zostanie nam wskazany przy zamawianiu kuriera zagranicznego. Na panelu wyświetlą się opcje różnych przewoźników i będziemy mogli zdecydować, która oferta jest dla nas najbardziej atrakcyjna. Zdarza się jednak, że na skutek nieprzewidzianych okoliczności takich jak awaria samochodu, zdarzenia drogowe czy też warunki atmosferyczne czas doręczenia się wydłuży. Planowany termin przyjazdu kuriera zawsze możemy sprawdzić w dedykowanym module śledzenia przesyłki zagranicznej.

 

Zobacz też:

Jak znaleźć taniego kuriera zagranicznego?

Usługi dodatkowe – przesyłki zagraniczne

Towary zabronione – przesyłki zagraniczne