Paczki za granicę – import

Import paczek zagranicznychWymiana towarowa między Polską a innymi krajami jest coraz bardziej dostrzegalna. Na te trendy wpływ mają na pewno rozwijająca się współpraca między firmami, emigracja zarobkowa oraz na przykład ekspansja sektora e-commerce. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zagranicą robić zakupy lub też korzystać z popularnych serwisów aukcyjnych. Tak jak chętnie wysyłamy przesyłki zagraniczne, tak samo analogicznie łatwo można zamówić kuriera, by przywiózł paczkę do Polski. Bardzo często okazuje się, że jest to zdecydowanie atrakcyjniejsza oferta niż ta, którą proponują zagraniczni kontrahenci i poza tym pozwala nam korzystać ze sprawdzonych i wiarygodnych rozwiązań.

Sprawdź cenę przesyłki międzynarodowej

Import paczek do Polski

Jak zamówić import paczki do Polski?

Zamawiając kuriera zagranicznego musimy mieć na uwadze fakt, że będzie to droższa i bardziej czasochłonna usługa. Termin dostarczenia będzie w dużej mierze zależny od wybranych metod dostawy oraz odległości, jaką paczka międzynarodowa do Polski będzie musiała pokonać samochodem, samolotem czy statkiem. Zamawiając kuriera spoza Unii Europejskiej, dodatkowo musimy liczyć się z tym, że przesyłka będzie musiała przejść odprawę celną oraz będą niezbędne dodatkowe dokumenty. Te formalności mogą wydłużyć czas dostawy. Poza tym koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rzeczy, które w przesyłce się znajdą. Te nielegalne czy zabronione w transporcie mogą spowodować szereg nieprzyjemności.

Przesyłki do Polski można bardzo łatwo zamówić przez Internet. Intuicyjny formularz będzie wymagał podania od nas danych adresowych oraz podstawowych parametrów paczki takich jak jej waga czy wielkość. Na tej podstawie zostaną przygotowane wyceny konkretnych firm kurierskich zagranicznych. To również moment, w którym można wybrać różnego rodzaju opcje dodatkowe. Z założenia mają one usprawnić import paczek do Polski oraz dopasować usługę do potrzeb klienta. Po wybraniu najatrakcyjniejszej opcji wystarczy zapłacić za usługę, a kurier zagraniczny odbierze przesyłkę i dostarczy ją do Polski. Całą tę drogę możemy oczywiście śledzić w dedykowanym panelu na komputerze lub też urządzeniu mobilnym. Tanie przesyłki kurierskie do Polski to doskonały pomysł na wybranie rzetelnego przewoźnika, gwarancja najlepszych cen oraz pewność, że paczka zagraniczna do nas dotrze. Taka opcja jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych.

 

Zobacz też:

Jak tanio wysłać prezent kurierem za granicę?

Tani kurier zagraniczny przez Internet

Najtańsze palety zagraniczne dla firm