Jak tanio wysłać prezent kurierem za granicę?

Tania wysyłka prezentu za graniceDzieci i wnuki za granicą? A może znajomi za kilka dni biorą ślub? Okazji, by wysłać komuś prezent, jest bardzo dużo, a ze względu na emigrację zarobkową Polaków coraz częściej wysyłamy różne rzeczy paczką kurierską zagraniczną. To najpewniejszy i najbardziej atrakcyjny cenowo sposób, by zrobić komuś bliskiemu niespodziankę. Z drugiej strony to również świetna opcja dla firm, które lubią swoim klientom i kontrahentom wysyłać gifty, a że coraz częściej współpracujemy z partnerami zagranicznymi, to paczki międzynarodowe są idealnym rozwiązaniem.

Sprawdź cenę przesyłki zagranicznej

Pakowanie prezentu za granice

Jak zapakować prezent za granicę?

Wysyłając paczkę zagraniczną, warto mieć na uwadze, że będzie ona kilkukrotnie przepakowywana. Warto więc zapakować prezent za granicę w karton odpowiedni zarówno do wielkości, jak i wagi paczki oraz przede wszystkim zapoznać się z listą towarów zabronionych w transporcie. W tym momencie trzeba wspomnieć, że alkoholu wysyłać również nie można. Co istotne, w momencie gdy wysyłamy przesyłkę poza teren Unii Europejskiej, przejdzie ona kontrolę celną. Trzeba przygotować więc dla niej specjalne dokumenty oraz należy wziąć pod uwagę fakt, że jest możliwe, że czas jej dostarczenia będzie dłuższy. Kurier zagraniczny dołoży natomiast wszelkich starań, aby prezent dotarł do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Drogę tę można śledzić na dedykowanym panelu. W ten sposób również zadaliśmy poinformowani, że paczka międzynarodowa została odebrana.

Kurier zagraniczny dostarczy przesyłkę z prezentem w każdy rejon świata. Żeby zamówić usługę, wystarczy wpisać konieczne elementy w odpowiednie pola – czyli parametry paczki takie jak wielkość i waga czy też dane adresowe. Cena paczki zagranicznej będzie uzależniona również od wybranych opcji dodatkowych oraz tego, czy przesyłka będzie sortowalna oraz oczywiście od odległości, jaką musi pokonać – w tym także wyboru rodzaju transportu. Na podstawie konkretnych danych zostaną przedstawione propozycje różnych firm kurierskich wraz z cenami oraz gwarantowanym czasem doręczenia. Te atrakcyjne oferty gwarantuje profesjonalny kurier. Przy wysłaniu prezentu za granicę warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem, szczególnie gdy nadajemy wartościowe lub też delikatne rzeczy.

 

Zobacz też:

Tani kurier zagraniczny przez Internet

Najtańsze palety zagraniczne dla firm

Cennik przesyłek międzynarodowych kuriera