Paczki międzynarodowe – eksport

Paczki międzynarodowePrzyzwyczailiśmy się do podróżowania bez specjalnych dokumentów oraz zwracania uwagi na granice. Prowadzimy firmy z kontrahentami z zagranicy i regularnie bazujemy na wymianie towarowej. Poza tym emigracja zarobkowa Polaków sprawiła, że rodziny rozsiane są po całej Europie, a przesyłki kurierskie międzynarodowe są najlepszym i najtańszym sposobem na wysyłanie sobie różnego rodzaju rzeczy. Z kolejnej jeszcze strony rozwój sklepów internetowych oraz serwisów aukcyjnych sprawił, że eksport za granicę nie jest już żadnym problemem.

Wyślij paczkę międzynarodową

Eksport paczek kurierskich

Eksport paczek za granicę

Warto pamiętać, że wysyłając paczkę za granicę, obowiązują nas przepisy kraju naszego i tego, do którego wysyłamy. Dotyczy to przede wszystkim towarów zabronionych w transporcie. Z drugiej strony jeśli nadajemy przesyłkę poza granice Unii Europejskiej, to będzie ona podlegać odprawie celnej oraz wymaga dodatkowych dokumentów, które profesjonalny kurier zagraniczny pomoże nam skompletować. Trzeba przy tym pamiętać, że taki eksport może trwać nieco dłużej ze względu na ewentualne odprawy. Jeśli w przesyłce za granice znajdą się towary, których nie wolno przewozić, możemy spodziewać się surowych kar, z których najmniej dotkliwą będzie komisyjne zniszczenie przesyłki.

Najważniejszym argumentem w poszukiwaniu kuriera zagranicznego jest cena. Ta uzależniona jest w dużej mierze od parametrów paczki oraz od tego, gdzie wysyłamy przesyłkę. Poza tym warto zawsze zwrócić uwagę na czas, w jakim przewoźnik deklaruje doręczenie przesyłki. Ten aspekt może być szczególnie istotny dla firm oraz sklepów internetowych. Istnieją oczywiście możliwości wysłania paczki zagranicznej w opcji ekspresowej, ale takie udogodnienie jest dodatkowo płatne. Eksportem przesyłek zajmują się znane i rozpoznawalne firmy kurierskie, które charakteryzują się rzetelnością oraz terminowością realizowanych usług. Dzięki współpracy z brokerem oferują bardzo korzystne warunki zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm.

 

Zobacz też:

Paczki za granicę – import

Jak tanio wysłać prezent kurierem za granicę?

Tani kurier zagraniczny przez Internet

Sprawdzony sposób na tanie palety międzynarodowe