Paczka do Grecji

Kurier do GrecjiGrecja to niezwykle interesujący kraj, zarówno pod względem kulturowym, jak i geograficznym i być może właśnie to przyczyniło się do tego, że mamy tam całkiem sporą Polonię. W efekcie codziennie mnóstwo paczek, zarówno nadawanych przez osoby prywatne, jak i przez firmy, wyrusza w daleką podróż do tego kraju. Mimo odległości, ze względu na ujednolicone przepisy unijne, procedury z jakim wiąże się zamówienie kuriera do Grecji, nie są zbyt skomplikowane. Warto jednak przed wysłaniem przesyłki zapoznać się z kilkoma zasadami, które znacznie ułatwią sprawę.

Wyślij przesyłkę do Grecji

Kurier Polska Grecja – ograniczenia

Przede wszystkim już na starcie trzeba wiedzieć, że są pewne przepisy, zarówno zewnętrzne, unijne, jak i wewnętrzne, narzucane przez firmy przewozowe, które sprawiają, że nie wszystko możemy zapakować w karton i wysłać. Wśród przedmiotów zakazanych znajdują się między innymi broń, narkotyki, substancje niebezpieczne, wyroby tytoniowe, alkoholowe oraz zwierzęta. Oczywiście w pewnych warunkach możliwe jest nadanie paczki z Polski do Grecji zawierającej któryś z wymienionych towarów, jednak musi to być poprzedzone uzyskaniem specjalnego zezwolenia.

Zamówienie kuriera do Grecji – bezpieczeństwo

Paczki z Polski do Grecji, zanim dotrą na miejsce, muszą przebyć długą drogę po różnej jakości drogach i w różnych warunkach. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko straty, dobrze jest taką przesyłkę ubezpieczyć. Dzięki temu, nawet, jeżeli ulegnie ona w transporcie uszkodzeniu lub zniszczeniu, otrzymamy rekompensatę finansową. Aby jednak tak się stało, musi zostać spełniony jeszcze jeden ważny warunek, o którym niestety nader często się zapomina. Otóż odbiorca powinien otworzyć paczkę w obecności kuriera i, w razie potrzeby, sporządzić na miejscu protokół reklamacyjny. Ponadto, w związku z tym, że jest on spisywany przez kuriera greckiego, odbiorca lub nadawca ma obowiązek jak najszybszego powiadomienia o całej sytuacji firmę transportową.

 

Zobacz także:

Kurier do Estonii

Kurier na Łotwę

Kurier do Bułgarii