Kurier do Estonii

Kurier do EstoniiCodziennie nasz kraj opuszczają tysiące paczek, a duża ich część jest wysyłana za pośrednictwem firm kurierskich. Opcja ta jest szczególnie polecana, jeżeli nadawcy zależy na czasie oraz szybkim i sprawnym załatwieniu wszelkich formalności. Chcąc jednak wysłać paczki z Polski do Estonii, trzeba mieć świadomość szeregu reguł i zaleceń, które nie tylko usprawnią całą procedurę, ale również ochronią nas przed ewentualnymi nieprzyjemnościami, a nawet utratą przesyłki.

Wyślij przesyłkę do Estonii

Kurier do Estonii – co może się znaleźć w paczce

Estonia należy do Unii Europejskiej, więc nie musimy się przejmować Urzędem Celnym. Nie znaczy to jednak oczywiście, że nic nas nie ogranicz, gdyż zarówno każdy kraj, jak i firma przewozowa posiada pewne prawa, do których musimy się dostosować. Przede wszystkim przesyłka do Estonii nie może zawierać narkotyków, środków psychotropowych, materiałów wybuchowych i łatwopalnych, a także broni, amunicji, gotówki, wyrobów tytoniowych i alkoholowych, lekarstw, zwierząt oraz roślin. Lepiej też nie wysyłać żadnych cennych przedmiotów, takich jak biżuteria czy antyki, ani produktów żywnościowych o krótkiej dacie przydatności do spożycia.

Zamówienie kuriera do Estonii – ubezpieczenie

Przesyłki do Estonii, zanim dotrą do miejsca przeznaczenia, muszą przebyć tysiące kilometrów w różnych, niezależnych od firm przewozowych, warunkach oraz po różnej jakości drogach. W takiej sytuacji, nawet jeżeli nie jest to obligatoryjne, warto zdecydować się na ubezpieczenie paczki. Bo choć zniszczenia lub uszkodzenia nie zdarzają się może zbyt często, to zgodnie ze starą ludową mądrością „strzeżonego...”, lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność.

Kurier Polska Estonia – zabezpieczenie przesyłki

Poza wykupieniem ubezpieczenia absolutnie niezbędną rzeczą jest odpowiednie zapakowanie przesyłanych przedmiotów. Najlepiej umieścić je w sztywnym, kartonowym opakowaniu, a wolne przestrzenie w jego wnętrzu wypełnić papierem lub styropianem. Dobrze jest te dodatkowo zabezpieczyć produkty owijając je na przykład folią bąbelkową.

 

Zobacz także:

Kurier na Łotwę

Kurier do Bułgarii

Kurier Polska Luksemburg