Kurier do Bułgarii

Kurier do BułgariiPrzesyłka do Bułgarii, podobnie jak w jakiekolwiek inne miejsce za granicą, zwykle budzi spore obawy. Przed oczami staje od razu wizja niekończących się formalności, piętrzących się trudności oraz niebotycznych kosztów. Po bliższym przyjrzeniu się zagadnieniu okazuje się jednak, że sprawa wcale nie jest taka skomplikowana. Ba, w zasadzie zamówienie kuriera do Bułgarii niewiele różni się od zamówienia go w granicach Polski.

Wyślij przesyłkę do Bułgarii

Kurier do Bułgarii – przygotowanie paczki

Chcąc wysłać paczkę z Polski do Bułgarii musimy zacząć przede wszystkim od starannego jej przygotowania. Oczywiście kurier stara się zawsze obchodzić z powierzonymi mu rzeczami jak najdelikatniej, jednak w czasie długiej drogi może się wszystko zdarzyć. Trzeba wziąć pod uwagę choćby nawet ryzyko gwałtownego hamowania, wyboistą drogę i wiele, wiele innych. Dlatego, dla swojego własnego spokoju, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć wysyłane przedmioty. Po pierwsze trzeba zapomnieć o miękkich kopertach, nawet tych bąbelkowych, a tym bardziej o zwykłym papierze. Takie materiały mogą się łatwo rozerwać, a ponadto nie zapewnią zawartości należytej ochrony. Najlepszą opcją są bezdyskusyjnie kartony, ewentualnie sztywne, kartonowe koperty. Po drugie, przedmiotom delikatniejszym warto zapewnić dodatkową osłonę. Świetnie sprawdzi się tutaj zwykła folia bąbelkowa i/lub wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie papierem, styropianem czy pianką. Po trzecie, nie wolno zapominać o ubezpieczeniu, zwłaszcza w przypadku cenniejszych przesyłek. Dzięki niemu bowiem, w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia przesyłki do Bułgarii otrzymamy odpowiednią rekompensatę.

Kurier Polska Bułgaria – dodatkowe opłaty i ograniczenia.

Bułgaria jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego nie są pobierane dodatkowe opłaty celne. Jeśli natomiast chodzi o dodatkowe ograniczenia, jakim podlega zawartość paczek, to dotyczą one jedynie produktów, których w ogóle nie wolno wwozić do krajów Unii lub ich transport podlega specjalnym przepisom.

 

Zobacz także:

Kurier Polska Luksemburg

Paczka do Irlandii

Kurier do Bośni i Hercegowiny