Przesyłki międzynarodowe paletowe

Przesyłki paletowe międzynarodoweNajczęściej klienci indywidualni lub firmy korzystają z możliwości wysłania przesyłki międzynarodowej paletowej, gdy mają do nadania dużą i ciężką paczkę, która wykracza poza standardowe parametry. Poza tym na palecie międzynarodowej w niemalże każdy rejon świata bez problemu wyślemy nawet delikatny ładunek. Z drugiej strony wymiana towarowa z zagranicą to podstawa działalności wielu firm, które zajmują się eksportem lub importem. Paleta zagraniczna zapewnia przesyłkom  większe bezpieczeństwo i ułatwia transport.

Wyślij paletę międzynarodową

Jak wysłać paletę zagraniczną?

Wysyłka palety zagranicznejKurier zagraniczny paletę przewiezie tanio i szybko, przykładając szczególną uwagą do jakość wykonywanej usługi. Terminy są oczywiście uzależnione od odległości, jaką przesyłka zagraniczna paletowa musi pokonać oraz wybranego sposobu transportu. Od momentu odbioru paczki przez kuriera aż do dostarczenia możemy śledzić jej trasę w dedykowanym panelu. Tam także zostaniemy poinformowani, że odbiorca odebrał paletę zagraniczną. Warto pamiętać, że do przyjazdu kuriera musimy się przygotować. W przesyłce nie mogą znaleźć rzeczy zabronione w transporcie, a paczka musi być zapakowana zgodnie w wytycznymi konkretnej firmy przewozowej. Inaczej kurier może odmówić jej przyjęcia. Wysyłając paletę poza teren Unii Europejskiej powinniśmy pamiętać o tym, że przejdzie ona kontrolę celną, która wymaga przygotowania odpowiedniej dokumentacji oraz wydłuży czas dostarczenia przesyłki. Po paletę zagraniczną przyjedzie doświadczony kurier samochodem z windą lub podnośnikiem, więc trzeba przygotować mu odpowiednią ilość miejsca na parkingu. Ten rodzaj przesyłek odbierany jest w systemie rampa – rampa.

Broker gwarantuje, że wysyłamy paletę zagraniczną najtaniej oraz korzystając z ofert najlepszych kurierów. Co istotne, przewoźnika zamawiamy przez Internet, co jest bardzo wygodną opcją, a wycena zostanie przygotowana na podstawie parametrów przesyłki takich jak waga czy wymiary oraz zależy od miejsca, do którego wysyłamy. Zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm przygotowywana jest indywidualna wycena i warto pamiętać, że waga (około 25 kg) i wysokość (około 14,4 cm) palety wlicza się w parametry paczki.

 

Zobacz też:

Najtańsze palety zagraniczne

Sprawdzony sposób na tanie palety międzynarodowe

TNT przesyłki międzynarodowe