Paczka do Chorwacji

Kurier do ChorwacjiPolskę i Chorwację dzieli odległość ponad tysiąca kilometrów, czyli co najmniej dwunastu godzi jazdy samochodem. Przy takim dystansie, który pociąga za sobą również szereg różnic dotyczących regulacji prawnych oraz innych ważnych kwestii, chcąc wysłać paczkę do tego kraju, trzeba wcześniej przygotować się teoretycznie. Tylko bowiem w ten sposób zyskamy pewność, że nasza przesyłka dotrze na miejsce szybko, bezpiecznie i w nienaruszonym stanie.

Wyślij przesyłkę do Chorwacji

Kurier z Polski do Chorwacji – regulacje prawne

Ze względu na to, że Chorwacja należy do Unii Europejskiej, nie obowiązują nas opłaty celne. Mimo to jednak trzeba się liczyć z tym, że nasza paczka zostanie skontrolowana pod kątem zawartości, dlatego też warto zawczasu dowiedzieć się, jakie ograniczenia narzucają obowiązujące tam przepisy. Przede, nadając przesyłkę do Chorwacji, nie należy w niej umieszczać takich produktów, jak kawa, herbata, mięso, wyroby alkoholowe, a także wyroby tytoniowe. Ponadto nie wolno na teren kraju wwozić żadnych substancji, które mogłyby być źródłem zagrożenia życia lub zdrowia mieszkańców.

Paczka do Chorwacji – bezpieczeństwo

Aby mieć gwarancję, że paczka z Polski do Chorwacji dotrze w nienaruszonym stanie, najlepiej już w momencie wysyłki zadbać o jej bezpieczeństwo. Najważniejszą kwestią jest rzecz jasna staranne zapakowanie wysyłanego przedmiotu. Najlepiej wykorzystać tutaj karton oraz folie bąbelkową, które ochronią zawartość przed wgnieceniami, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrze jest też zadbać o to, aby poszczególne przedmioty nie uderzały o siebie w transporcie. W tym celu najlepiej wypełnić wolną przestrzeń w kartonie różnego rodzaju materiałami, na przykład, styropianem, gąbką, pianką lub nawet zwykłym papierem. Nie należy też zapominać o ubezpieczeniu paczki, które, choć nie jest obligatoryjne, ochroni nas przed stratą w przypadku jej zniszczenia lub zagubienia.

 

Zobacz także:

Szybki kurier na Litwę

Kurier do Danii

Kurier do Czech