Jak zamówić kuriera?

Wyceń paczkę i wybierz kuriera
Dokładnie zaadresuj
Opłać online
Wydrukuj list przewozowy
Czekaj na przyjazd wybranego kuriera

Kurier Słowacja

Kurier do SlowacjiWysyłanie paczek za granicę cieszy się nie mniejszą popularnością niż nadawanie ich w obrębie naszego kraju. Na taki stan rzeczy wpływ ma szereg czynników. Po pierwsze, z roku na rok wzrasta liczba osób mieszkających w innych państwach, przede wszystkim w obrębie Unii Europejskiej. Po drugie, dużo polskich firm eksportuje swoje towary za granicę, gdzie cieszą się one sporą popularnością nie tylko wśród Polonii, ale również wśród lokalnej ludności. Jednym z popularniejszych kierunków jest tutaj bez wątpienia nasz południowy sąsiad, czyli Słowacja.

Wyślij przesyłkę do Słowacji

Kurier Polska Słowacja – indywidualne podejście

Wysłanie paczki z Polski do Słowacji za pośrednictwem firmy kurierskiej to bez wątpienia najwygodniejsza, najszybsza i najbardziej ekonomiczna opcja. Za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim duże zróżnicowanie ofert oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Owocuje to tworzeniem na bieżąco mocno spersonalizowanych ofert, dostosowanych do potrzeb nadawcy i odbiorcy zarówno pod kątem finansowym, jak i czasu dostarczenia towarów. Co więcej, kurierem można wysłać niemal wszystko, począwszy od niewielkich, poręcznych pakunków, poprzez produkty niestandardowe, aż do wielkogabarytowych, transportowanych na paletach.

Kurier Słowacja – ograniczenia

Przesyłka do Słowacji, a zwłaszcza jej zawartość, podlega pewnym ograniczeniom zewnętrznym, nakładanym przez Unię Europejską, oraz wewnętrznym, związanym z zasadami działania firm kurierskich. W związku z tym paczki nie mogą zawierać szeregu przedmiotów uznawanych za niebezpieczne lub niezdatne do transportu na większe odległości. Na liście znajdują się między innymi leki, narkotyki, alkohol, wyroby tytoniowe, pieniądze, produkty spożywcze, zwierzęta, materiały wybuchowe oraz broń. Oczywiście, jeżeli sytuacja tego wymaga, istnieje możliwość uzyskania zgody na ich przewóz, ale wiąże się to z przejściem szeregu procedur.

Paczki z Polski do Słowacji – jak zapakować

Przesyłka do Słowacji, aby bezpiecznie dotarła na miejsce, powinna być starannie opakowana. Najlepszym wyborem będzie tu karton, gdyż wszelkie miękkie koperty i torebki niosą ze sobą ryzyko uszkodzenia towaru, zwłaszcza, jeżeli ma on pokonać tak dużą odległość. Ponadto dobrze jest zabezpieczyć same produkty folią bąbelkową, a wolne przestrzenie wewnątrz paczki wypełnić papierem, pianką lub styropianem. Dodatkowo, warto wykupić ubezpieczenie przesyłki, zwłaszcza, że koszt takiej usługi nie jest wysoki, a jeżeli towary ulegną uszkodzeniu po drodze, otrzymamy rekompensatę finansową.

 

Zobacz także:

Paczka do Portugalii

Paczka do Serbii

Paczka do Grecji