Kurier Polska-Rumunia

Kurier do RumuniiDla wielu z nas wysłanie paczki z Polski do Rumunii może się jawić jako nie lada wyzwanie. Wbrew jednak pozorom, sprawa wcale nie jest taka skomplikowana i, bez względu na to, czy mamy do czynienia z przesyłką prywatną, biznesową, czy firmową, nie różni się od nadania towarów do jakiegokolwiek innego kraju. 


Wyślij przesyłkę do Rumunii

Przesyłka kurierska do Rumunii

Do Rumunii można wysłać praktycznie wszystko. Jedynymi wyjątkami są towary niebezpieczne (łatwopalne, żrące, itp.), leki, żywe rośliny i zwierzęta, a także dzieła sztuki, antyki, kamienie szlachetne, biżuteria oraz inne towary o wysokiej wartości, których transport podlega ograniczeniom narzuconym przez Unię Europejską oraz wewnętrznym przepisom firm kurierskich. Warto tu jeszcze zaznaczyć, że zakaz ten nie jest bezwzględny i ma na celu bardziej utrzymanie pewnej kontroli oraz bezpieczeństwa niż całkowite zatrzymanie obrotu tymi produktami. Jeżeli zatem musimy wysłać coś z powyższej listy wystarczy wcześniej otrzymać pozwolenie kontaktując się z firmą kurierską.

Zamówienie kuriera do Rumunii

Aby nasza przesyłka bezpiecznie dotarła do Rumunii musi być odpowiednio zapakowana. Najlepszym wyborem są tutaj kartonowe pudełka lub koperty, które skutecznie ochronią towary przed uszkodzeniem. Dodatkowo, zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z delikatnymi przedmiotami, dobrze jest je owinąć w folię bąbelkową, a wolne przestrzenie wewnątrz pudełka wypełnić papierem, pianką lub styropianem. Dobrym pomysłem jest też wykupienie ubezpieczenia, usługi bardzo ekonomicznej, która da nam pewność uzyskania rekompensaty finansowej w razie zniszczenia przesyłki. Biorąc pod uwagę tę opcję trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednej bardzo istotnej kwestii. Otóż aby ubezpieczenie nie straciło ważności, odbiorca musi otworzyć paczkę jeszcze w obecności kuriera i sprawdzić stan zawartości.

 

Zobacz także:

Kurier do Lichtensteinu

Kurier Słowacja

Paczka do Portugalii