Jak wybrać najtańszego kuriera

 

Ile zapłacę za kurieraW dobie zakupów w sieci, popularności serwisów aukcyjnych oraz stron z ogłoszeniami rośnie zapotrzebowanie na szybkie i tanie przesyłki kurierskie. Oczekiwania klientów dotyczą zarówno tego, ile zapłacą za wykonaną usługę oraz jak najprostszej procedury. Coraz częściej nie mamy czasu lub ochoty stać na poczcie i wypełniać formularzy, bo w dobie Internetu wszystko powinniśmy zrobić w zaciszu domu. Stąd w dużej mierze popularność usług kurierskich, ich coraz większa konkurencyjność i dostępność.

Dlaczego warto wysyłać kurierem?

Sama procedura nadania przesyłki jest banalnie prosta. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu oraz drukarka, choć wiele firm radzi sobie bez wydrukowanego listu przewozowego. W odpowiednie miejsca w formularzu wpisujemy parametry paczki – wymiary, wagę, dane adresowe oraz zaznaczamy opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy preawizowanie lub pobranie i na tej podstawie otrzymujemy cała listę kurierów, z jakimi współpracujemy. Po wyborze jednej oferty płacimy, drukujemy list przewozowy i czekamy na kuriera. Przewoźnik przyjeżdża po paczkę w umówionym terminie i zabiera ją ze sobą. Tak w szybki i prosty sposób uruchamiamy całą procedurę niemalże jednym kliknięciem. Drogę przesyłki do odbiorcy możemy śledzić na urządzeniu mobilnym lub w komputerze i dokładnie będziemy wiedzieć, kiedy zostanie ona dostarczona pod wskazany adres. 

Ile zapłacę za kuriera?

Jak wybrać kurieraWybór najtańszej opcji wcale nie oznacza, że ta usługa będzie gorzej wykonana. Jako doświadczony broker internetowy współpracujemy z najlepszymi firmami takimi jak na przykład TNT i jesteśmy w stanie dla swoich klientów wynegocjować doskonałe ceny, nie rezygnując z jakości usługi. Sam koszt będzie w dużej mierze uzależniony od wagi i wymiarów przesyłki oraz wybranych opcji. Drożej zapłacimy na przykład za paczkę ekspresową lub dostarczaną w konkretnych godzinach.

Szukając najtańszej opcji wysyłki, warto zajrzeć na stronę brokera, gdyż proponowane ceny potrafią być nawet o 70% tańsze niż w samych firmach kurierskich, a jakość wykonania usługi jest ta sama. Jeśli wysyłamy często, można się zastanowić nad podpisaniem umowy z pośrednikiem i wtedy otrzymujemy oferty specjalne oraz dostęp do ciekawych opcji. Wybór taniego kuriera nie jest kompromisem miedzy ceną a jakością. Różne oferty warto przeglądać w dedykowanych porównywarkach, ale zawsze warto wybrać doświadczonego przewoźnika. 

Zobacz ile zapłacisz za kuriera dzięki Flypak.pl

 

Możesz być zainteresowany także: Importem paczek z Niemiec oraz Przesyłkami do Anglii